" /> Gayrimenkul Avukatı
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

Gayrimenkul Avukatı

 

Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul Avukatı konusunda geniş bilgiler bulabileceğiniz genel bir yazı hazırladık. Sitemizde konu ile ilgili daha kapsamlı bilgiler içeren yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 

 

 

Gayrimenkul Avukatı Kime Denir?

Gayrimenkul Avukatı denildiği zaman, neyin kastedildiği tam olarak anlaşılamayabilir. Gayrimenkulün bir diğer ifadesi; taşınmazdır. Bir diğer ifade ile; arsa, tarla, ev, gibi mal varlıklarını ilgilendiren tüm davalar Gayrimenkul Avukatı hizmet alanı dahilindedir.

 

Bilindiği üzere son 10 yılda inşaat sektöründe hızlı bir artış yaşanmaktadır. Bir yandan yeni konut projeleri artarken diğer yandan da var olan yapılar yıkılarak yeniden inşaa edilmektedir. Son zamanlarda çoğalan kentsel dönüşüm projeleri de bu sektöre hız kazandırmıştır.

 

İşte tüm bu olanlarla birlikte bu taşınmazlarla ilgili ihtilaflar da hızlı bir artış göstermiştir. Kişilerin mal varlıklarının önemli bir kısmını oluşturan bu taşınmazlarla ilgili ihtilafların oluşması, alanında uzman Gayrimenkul Avukatı ihtiyacını doğurmuştur.

 

Gayrimenkul Avukatı Hizmet Alanı Neleri Kapsar?

 

Müteahhit firmalar ile yapılan sözleşmelerde yaşanan sorunlar sıkça karşımıza gelmektedir. Müteahhit firma sözleşmede belirlenen tarihte inşaatı bitirememekte, evleri teslim edememekte veya sözleşmede öngörülmemiş başkaca ücretler talep etmekte ya da ciddi bir şekilde eksikliği, hatası bulunan evler teslim edilmekte, mal sahipleri kabule zorlanmaktadır. Bu noktada ciddi bir hukuki uyuşmazlığın ortaya çıktığını kabul etmek gerekir. Bu şekildeki ihtilaflarınızın hallinde iyi Gayrimenkul Avukatı ile anlaştığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz.

 

Gayrimenkul Hukukunun kapsamı oldukça geniştir. Yukarıda bahsettiğimizin dışında, ev-arsa-tarla alım satımları, ipotek işlemleri, miras ile kalan taşınmazlarla ilgili işlemler, boşanma sonrası var olan taşınmazlar ile ilgili tüm işlemler, tapu iptal ve tescil davaları, kiralamaya ilişkin tüm işlemler, ecrimisil, kamulaştırma, imar planı ile ilgili tüm işler, ortaklığın giderilmesi, el atmanın önlenmesi gibi i̇ş ve işlemler bu kapsamda sayılabilir.

 

Önemle belirtmek isteriz ki  avukat ile çalışmanın sadece bu şekilde hukuki ihtilaflar oluştuğunda gerekli olmadığıdır. Bu düşünce yerine, herhangi bir ihtilaf oluşmadan ya da oluşmasını önlemek adına, mal varlığınız ile ilgili bu tarz kararları vermeden önce, durumu sizin için değerlendirmesi hatta sizin adınıza işlemleri yapması için Gayrimenkul Avukatı çalışmayı düşünmek sizin menfaatinize olacaktır. Bu düşüncenin, sizi daha sonra yaşayacağınız daha büyük kayıplardan kurtaracağına emin olun.

 

Dicle Hukuk Bürosu da Gayrimenkul Avukatı ihtiyacına yönelik oldukça geniş kapsamlı bir hizmet alanı sunmaktadır.

 

Aşağıda büromuz tarafından verilen hizmetlerin bir kısmını bulabilir, konular ile ilgili bilgi edinmek için yazılarımızı okuyabilir, danışma için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

İhtiyaç Nedeniyle Tahliye Davası

Tahliye Taahhütnamesi ile Tahliye

Kira Sözleşmesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kira Tespit Davası

Kamulaştırmasız El Atma

El Atmanın Önlenmesi

Ecrimisil

Ortaklığın Giderilmesi

Topraktan Ev Almak

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.