" /> İdari Dava Avukatı
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

İdari Dava Avukatı

İdari Dava Avukatı hizmet alanı ile ilgili olarak bilinmesi gerekenleri paylaştığımız yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

 

İdari Dava Avukatı

 

İdari Dava Avukatı İdare Hukuku alanında tecrübe ve bilgiye sahip, yıllar içinde bu konuda uzmanlaşmış avukatlara denebilir. İdare hukukunu kısaca tarif etmek gerekirse de, devlet veya i̇dari makamlarla bireyler arasındaki hukuk olarak tanımlamak mümkündür.

 

Hal böyle olunca, devletin/idarenin bir takım i̇ş ve işlemleri dolayısı ile bireyler zarara veya haksızlığa uğrayabilmektedir. İşte bu haksızlıkların hukuki sorun olarak algılanması ve gerekenlerin yapılarak bireylerin haklarına kavuşmalarının sağlanması, i̇dari dava avukatı tarafından yapılır.

 

En İyi İdari Dava Avukatı

 

İdari Dava Avukatı

İdari Dava Avukatı olarak en iyi olmayı hedeflemek gerekmektedir. Gerçekten de bu alanda en iyi olabilmek için, yıllar içinde uygulamada ve mevzuatta yaşanan tüm gelişmeleri güncel bir şekilde takip etmiş olmak, bu alanda mahkemelerde dava tecrübesi yaşamış olmak şarttır.

 

 

En İyi İdari Dava Avukatı İzmir

 

Bu işin İzmir’deki en iyisini arıyorsanız araştırmanızı bu yönde yapmanızı tavsiye ederiz. İdare hukuku diğerler kadar bilinen, yaygın kullanılan bir alan değildir. Bu nedenle bu konudaki en güncel bilgilerle donanmış en tecrübeli avukat için, bu alandaki tecrübelerinin yoğunluğunu sormanızı tavsiye ederiz.

 

En İyi İdare Hukuku Avukatı

 

Büromuz yıllar süren çalışmaları kapsamında geniş bir i̇dari dava tecrübesi biriktirmiş ve bunu en iyi olmayı amaçladığı için yapmıştır.

 

Web sitemizde, İdari İşlemlerin İptali Davası, İdari Dava, Yürütmenin Durdurulması, Tam Yargı Davalarına ilişkin güncel bilgileri bulabileceğiniz yazılarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Memur Davalarına Bakan Avukatlar

 

İdari dava denince ilk akla memur davalarına bakan avukatların gelmesi tesadüf değildir. Gerçekten de bu alanda yoğun olarak memurlara ilişkin dosyalarla karşılaşmaktayız. Memurların işvereninin devlet olduğu düşünüldüğünde bu sonuç doğaldır. Memurların her türlü özlük işlemlerinden tutun, atanmaları, aldıkları disiplin cezalarına kadar bu alan kapsamında kalmaktadır.

 

Ama elbette bununla sınırlı değildir. Öğrencilerle ilgili, kamulaştırma ile ilgili, i̇dari sözleşmeler ile ilgili, devlet hastanelerinde verilen zararlarla ilgili, vergi uyuşmazlıkları ile ilgili, devletin işlemlerinden zarar görenlerle ilgili davalar da İdari Dava Avukatı hizmet kapsamındadır.

 

Büromuz bu alanda uzun yıllardır edindiği tecrübelerle konunun uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.