" /> Hukuk Danışmanlığı
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

Hukuk Danışmanlığı

 

Hukuk Danışmanlığı hizmetinin kapsamı ve şartları oldukça merak edilmektedir. Bu yazımızda bu merakı gidermeye çalıştık.

Hukuk Danışmanlığı Nedir?

 

Hukuk Danışmanlığı gerçek veya tüzel kişilere hukuki konularda ve sürekli destek veren hukukçulara denir. 

 

Google’da Hukuk Danışmanlığı kelimesini arayarak yazımıza ulaştıysanız, i̇ş ve işlemlerinize doğru bir bakış açısı yakaladığınızı söylemek isteriz.

 

Bugünlere kadar genelde, hukuki sorunlar başımıza geldikten sonra avukat arayışına girdik. Oysa yükselen trend, sorunları henüz ortaya çıkmadan çözmek veya engellemek üzerine önlem almaktır.

 

Hukuken alınacak bu önlem de, sorun ortaya çıksa dahi en az zararla kurtulmanızı sağlayacaktır.

 

Hukuk Danışmanlığı Sizin İçin Ne Yapar?

 

Hukuk Danışmanlığı

Henüz ortada bir sorun yokken bir danışmanlık hizmeti almak çok gerekli görünmese de ciddi ve çok isabetli bir yatırımdır.

 

Danışman avukatınız sizin için adeta bir hukuk radarı gibi çalışacak, yaklaşan tehlikeleri saptayacak, önlem alacak ve/veya engelleyecektir.

 

Hukuk Danışmanlığı Mesleği olarak muhakkak hukukçu olmak gerekmektedir. Hatta aktif avukattan hizmet alınması daha iyidir. Bunun nedeni, aktif olarak çalışan bir avukatın baroya kayıtlı olması ve davalarınızı takip edebilmesidir.

 

Bu kapsamda danışman avukat nasıl olunur diye merak eden genç meslektaşlarımız için ise önerimiz çok çalışmak ve güncel mevzuatı devamlı takip etmektir. Ancak bu mesleğin en önemli parçası tecrübedir. Mesleki tecrübesi ne kadar fazla olur ise bir avukatın vereceği danışmanlık hizmetinin de o kadar kaliteli olacağını düşünüyoruz. Çünkü uygulamada yaşanan sorunlar hiç bir hukuk kitabında yazmaz. Tüm bunlar ancak yoğun tecrübe ile edinilebilir.

 

Buraya kadar yazdıklarımızdan, hukuk danışmanlığının sadece şirketler için gerekli olduğunu düşünmeyin. Aksine, her gerçek kişinin de, belki sürekli olmasa bile zaman zaman hukuk danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyduğunu biliyoruz.

 

Zira bireyler de gerek çalışma hayatlarında gerekse özel hayatlarında devamlı surette hukuki bir sorunun tarafı olabilirler. Bu nedenle, biz önleyici hukuk hizmetini veren hukuk danışmanlığını öneriyoruz.

 

Ülkemizde davalaşmak veya hukuki prosedürler oldukça emek ve para istemektedir. Hukuki sorun yaşandıktan sonra değil olmadan engellemeye çalışmak hem emek hem de paradan tasarruf edilmesini sağlar.

 

Hukuk Danışmanlığı Ücretleri Nasıldır?

 

Bu konuda genel bir bilgi vermek maalesef mümkün değildir. Ancak hiçbir danışmanlık hizmetinin ücretsiz verilmediğini hatırlatmak isteriz. Zira halk arasında her ne kadar danışmanlık hizmeti alınan kişinin “birşey yapmadığı” düşünülse de, yılların birikimi, eğitimi ve bilgisi ile hizmet verdiğini düşünmek, adeta bir bilgi satın alındığının farkında olmak önemlidir.

 

Bu yüzden, alacağınız hizmetinin kapsamı, süresi, hizmeti veren avukatın sunduğu hizmetler ve kalitesi, ödemeniz gereken ücreti belirleyen koşullar olacaktır.

 

Herkese, çözülmesi mümkün sorunlar dileriz.

 

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.