" /> Anlaşmalı Boşanma Davasında Avukatın Rolü
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

Anlaşmalı Boşanma Davasında Avukatın Rolü

Anlaşmalı Boşanma Davasında Avukatın Rolü oldukça fazladır. Her ne kadar “anlaşmalı” ise de, tarafların sahip olduğu haklar en iyi bir şekilde Anlaşmalı Boşanma Avukatı tarafından bilinebilir. Bu nedenle tarafların daha sonra hak kaybı yaşamamak i̇çin muhakkak bir anlaşmalı boşanma avukatı edinmeleri önerilir.

Anlaşmalı Boşanma Davasında Avukat Neler Yapar?

Anlaşmalı Boşanma Avukatı eşlere birlikte hizmet verebileceği gibi, eşlerden birine de hizmet verebilir. Uygulamada genellikle eşler kendi anlaşmalı boşanma avukatı ile anlaşmaktadır. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz üzere eşlerin aynı avukata başvurmaları da bir sorun teşkil etmeyecektir.

Anlaşmalı Boşanma Davasında Bilinmesi Gereken 6 Madde başlıklı yazımızda genel olarak bu konuda bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken hususları maddeler halinde saymıştık.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı evleviyetle bu hususlara dikkat edecek ve fakat uzman olmayanlarca bilinemeyecek diğer hususları da değerlendirecek, hak kaybı yaşanmasının önüne geçecektir.

Bu nedenle Anlaşmalı Boşanma Davasında Avukatın Rolü sanılandan daha fazladır ve önemlidir.

Çünkü hukuki düzenlemeler teoriktir ve genele özgüdür. Oysa her boşanma, kendine özgü durumlar içerir. Diğer bir ifade ile hiçbir boşanma bir diğerine benzemez. İşte olaylar arasındaki farklar ancak bir anlaşmalı boşanma avukatı tarafından fark edilebilir. Tarafların çocuğunun olmaması veya hiç malının olmaması o anlaşmalı boşanma davasının basit olduğunu göstermez. Bu nedenle ısrarla üzerinde durduğumuz gibi, internet ortamından veya etraftan edineceğiniz protokoller üzerinden hareket etmeyiniz.

Örneğin, bazı durumlarda tarafların bir evi vardır ama 3. bir kişinin üzerine olabilir, henüz kredisi devam ediyor olabilir, taraflardan birine kalan miras ile alınmış olabilir. Bu durumların hepsi ayrı hukuki değerlendirmeye tabiidir ve protokol buna göre düzenlenmelidir. Hukuk eğitimi almamış kişiler i̇çin bu olaylar birbirinin aynısı görülebilir ve bu da hak kaybına yol açar. Hayatınızın en önemli kararlarını verirken muhakkak bir uzmandan hizmet almanızı tavsiye ediyoruz.

anlaşmalı boşanma
avukatı

Anlaşmalı Boşanma Avukatı tüm bunlarla birlikte sürecin kolay ve hızlı geçmesini de sağlar. Taraflara tüm detayları anlayabilecekleri şekilde anlatıp, olabilecekler konusunda uyaracağı i̇çin tarafların tedirgin olmadan süreci atlatmalarına yardımcı olur. Bilindiği gibi zaten boşanma oldukça sıkıntılı ve stresli bir süreçtir. Bir de bilinmeyen hukuki detaylarla uğraşmak kişileri daha fazla strese sokar. Bizler bu nedenle de bu süreçte bir avukatın varlığını önemsiyoruz.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı İzmir gibi bir liste yoktur. Olmadığı gibi avukatların da bu şekilde kendilerini tanıtmaları yasaktır. İzmir bu konuda oldukça geniş bir listeye sahiptir. Yapacağınız görüşmeler sonucunda size uygun bir avukat edinebilirsiniz.

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.