" /> Ceza Avukatı İzmir
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

Ceza Avukatı İzmir

Ceza Avukatı İzmir, uzun yıllar ceza hukuku alanında tecrübe edinmiş, güncel mevzuatı takip eden, çalışma alanı ceza davaları olan avukattır.


Ceza Avukatı Nedir?

Ceza Davası kelimesi dahi oldukça ürkütücüdür. Başta özgürlük olmak üzere insana dair birçok değeri tehlikeye atan bir durumdur.

Hakkında ceza davası açılmış olan herkesi bu korkuların ve telaşın sarması çok doğaldır. Bu aşamada yapılacak en iyi hamle iyi bir ceza avukatı bulabilmektir. Ancak bu seçimi yaparken bir hayli dikkatli ve titiz olmanızı tavsiye ederiz.

İyi Bir Ceza Avukatı Neden Önemlidir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, ceza davası süreci oldukça stresli bir süreçtir. Hem tarafları hem de onların ailelerini doğrudan etkileyecek hatta hayatlarını değiştirebilecek bir öneme sahiptir.

Ceza Avukatı arayışına girdiğiniz zaman en dikkat etmenizi tavsiye edebileceğimiz nokta sonuç garantisi verilmesinden çekinmenizdir. Her ne kadar ceza avukatınız hukuki olarak sonuçtan emin olabilirse de, kararları mahkemeler vermektedir. Karara kadar geçen yargılama sürecinde önceden öngörülemeyen bir çok değişken vardır ve bunlara bağlı olarak sonuçlar değişebilir.

Bu nedenle, size gerçeği anlatan, riskleri gösteren ama yapılabileceklerin güvencesini veren bir avukatı tercih etmeniz faydalı olacaktır.

İyi Bir Ceza Avukatı İzmir Nasıl Anlaşılır?

Ceza avukatının sözlü ifade yeteneğinin kuvvetli olması gerekmektedir. Ceza mahkemelerinde sözlü savunmalar yapılırken etkili olabilmesi buna bağlıdır. Bununla birlikte elbette iyi ceza hukuku bilgisi olmalı ve bu alanda dava tecrübesi olmalıdır.


Ceza Avukatı İzmir

Avukatınız ile yapacağınız yüz yüze görüşmeden bu ayrıntıları anlayamazsınız, o nedenle de muhakkak randevu talep etmelisiniz.

Ceza Avukatı İzmir Sadece Sanık Vekilliği mi Yapar?

Hayır böyle bir sınırlama yoktur. Mağdur/müşteki vekilliği de ceza avukatı olarak iyi olmayı gerektirir. Ancak ceza yargılamasında Cumhuriyet Savcıları da suçun kamu adına araştırılmasını sağlamaktadırlar.

Fakat sanık olan kişinin böyle bir şansı yoktur. O nedenle de adil yargılanmasını sağlamak, sanık lehine delillerin toplanmasını sağlamak ve savunmasını yapmak ceza avukatının görevidir.

İşte Ceza Avukatı İzmir sanık vekilliği yaparken, onun adil yargılanması ve lehinde bulunan delillerin toplanması i̇çin aktif olarak emek sarf eder ve etkin bir savunma yaparak sanığın haklarını en doğru şekilde savunur.

Büromuz 15 yılı aşkın tecrübesi ile Ceza Avukatı alanında hizmet vermektedir. Sorularınız ve görüşme talepleriniz i̇çin iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.