" /> İzmir Boşanma Avukatı
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

İzmir Boşanma Avukatı

İzmir Boşanma Avukatı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi cevaplayan bir yazı hazırladık. Boşanma, nerede geçerse geçsin adı bile soğuk bir kötü bir hissi beraberinde getirir. Kurulan tüm hayallerin, ümitlerin, yeni yaşamların sona erdiğini ifade eder. Maalesef çoğu zaman oldukça büyük acıları da beraberinde getiren boşanmanın, hukuk düzleminde de hiç kolay olmadığını belirtmek isteriz.

Boşanmanın manevi ve maddi yönü ile uğraşırken, bir de hukuki sorunları ile uğraşmayı, defalarca adliyeye gitmeyi, hakim huzuruna çıkmayı, kimi zaman çocuklarını dahi getirmeyi kimse hoş karşılamaz. Bu nedenle, boşanmayı veya boşanmamayı istiyor ancak adliyenin yakınından dahi geçmek istemiyorsanız, en iyi boşanma avukatı ile çalışmak zorundasınız diyebiliriz.

İzmir Boşanma Avukatı

Güzel başlayan evliliklerin, sonrasında bir çekişmeye dönüşmesi kimsenin tercihi değildir. Ancak boşanma aşamasına gelinmişse de bunun inkar edilmesi sadece süreci zorlaştırır.

Boşanma aşamasına gelindiğinde olabildiğince sakin kalmalı ve hukukun verdiği tüm haklardan eksiksiz bir şekilde yararlanma amacı güdülmelidir.

Bu süreci sizin için en avantajlı bir şekilde yürütecek olan kişi kuşkusuz boşanma avukatınızdır. Bu hassas süreçte sizi temsil edecek avukatınızı seçmek için size yardımcı olacağını düşündüğümüz bir kaç başlığı bir araya topladık.

İzmir Boşanma Avukatınız Sizi Can Kulağı İle Dinliyor mu?

Boşanma davalarının hukuki teknik bilgi gerektirmesinin yanında, duygusal zekanın varlığını da gerektirir.

İyi bir boşanma avukatı izmir, müvekkilini can kulağı ile dinler. Çünkü bilir ki, müvekkili zor bir duygusal dönemden geçmektedir, onun söylediklerini de söylemediklerini de dikkatle dinlemesi, not etmesi gerekir. Ancak bunu yaparsa eksiksiz ve hatasız bir boşanma davası süreci geçirebileceklerini bilir.

Dava sürecinde karşılaşabileceğiniz riskler ve zorluklar konusunda sizi aydınlatmış olması gerekir. Boşanmanın manevi yükü üzerine bir de hukuki aksaklıkların eklenmesi daha da yıpratıcı olur.

İzmir Boşanma Avukatınız Sizinle Empati Kuruyor mu?

İyi  bir izmir boşanma avukatı müvekkili ile empati kurar. Onun duygularını anlamaya çalışır. Zira boşanmanın tarafları duygusal olarak oldukça yıpranmış ve panik bir durumdadırlar. Bu nedenle de duygularını ya da düşüncelerini tam olarak aktaramayabilirler. İşte tam da burada en iyi boşanma avukatı empati kurar. Müvekkilinin içinde olduğu duyguları anladığını göstererek sakinleşmesine ve düşünmesine olanak sağlar.

İstek ve İhtiyaçlarınızı Tespit Etmeye Çalışıyor mu?

Boşanma davası yüzünden duygusal açıdan oldukça sıkıntılı, sosyal hayatı da büyük değişime uğramak üzere olan müvekkiller, bu duygusal durumda doğru kararlar veremeyebilirler.

En iyi boşanma avukatı, müvekkilinin bu dönemdeki isteklerini ve ihtiyaçlarını tespit etmeye çalışır. Müvekkilin duygusal istek ve taleplerini rasyonel hale getirmeye çalışır ve mantıklı davranmasını sağlar. Ancak bu şekilde davranır ise davanın kendisi için en doğru şekilde sonuçlanacağını müvekkiline anlatabilir.

İzmir Boşanma Avukatı Güven Vermelidir. Sizin Avukatınız Veriyor mu?

İyi bir avukatın genel özelliği ve olmazsa olmaz özelliği güvendir. Boşanma avukatı bunun da üzerinde bir güven vermelidir. Kendinizi yanında güvende hissetmediğiniz, sizin için en iyi sonucu kovaladığını ve bunun için mücadele ettiğini düşünmediğinizi bir en iyi boşanma avukatı olamaz.

Korkularınızı Gideriyor mu?

Boşanma sonrası hayat her iki taraf için de bilinmezliklerle doludur. Neler olacak, nerede yaşanacak, geçim nasıl sağlanacak, çocuklar nasıl etkilenecek, ya her şey kötü giderse?…

Bu sorular boşanmak üzere olan herkesi korkutur. Boşanma konusunda tecrübeli bir avukat müvekkilinin korkularını anlamak zorundadır. Boşanma sürecini iyi yönetmekle birlikte boşanma sonrası hayat ile ilgili de korkularınızın giderilmesini sağlayan avukatınıza iyi bir boşanma avukatı diyebilirsiniz.

İZMİR’DE Boşanma Avukatınız Sizi Yargılamamalı

Boşanma davalarında çoğu zaman tarafların en özel, en mahrem duyguları, anıları ve sırları ortaya çıkabilir. Bu durum herkes için can sıkıcıdır ve büyük korku verir. Ancak bu sırlar veya durumlar ne kadar özel, mahrem vs olursa olsun şeffaf bir şekilde boşanma avukatınız ile paylaşmalısınız. Unutmamalısınız ki, en iyi boşanma avukatı, ne yapmış olursanız olun sizi yargılamayan, sizin için en olumlu sonuca ulaşmaya çalışan avukattır.

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.