" /> Miras Avukatı
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

Miras Avukatı

 

Miras Avukatı

 

Miras Avukatı

Vasiyetname mi düzenlemek istiyorsunuz?

Mirasçısı olduğu bir yakınınızı mı kaybettiniz?

Diğer mirasçıların sizden mal kaçırdığını mı düşünüyorsunuz?

Size Miras bırakanın ölmeden önce sizden mal kaçırdığını mı düşünüyorsunuz?

Mirasçısı olduğunuzu öğrendiniz fakat mirasın ne olduğunu mu bilmiyorsunuz?

Bu sorular veya buna benzer sorular kafanızı meşgul ediyor ama en iyi miras avukatını mı arıyorsunuz? Size bu yazımızda iyi bir miras avukatı ararken nelere dikkat etmelisiniz, onlardan bahsedeceğiz.

 

Miras Avukatınızın Tecrübesi Yeterli Mi?

 

Miras hukuku dahilindeki işlerin ve davaların çözümünde avukatınızın tecrübesi çok önemlidir. Tecrübe, miras hukuku alanında bir çok dava ve işlem ile edinilir. Hukuk fakültesinde öğretilenlerin dışında sadece tecrübe ile kazanılan bilgiler bu alanda çok önemlidir. Hem bir ölümün ardından müvekkillerinin içinde bulunduğu duygusal sıkıntıları iyi anlayabilecek hem de  haklarına adil ve hızlı kavuşmalarını sağlayabilecek bir tecrübe sadece en iyi miras avukatında bulunabilir.

 

Miras Avukatınızın Ulaşılabilir Olup Olmadığına Dikkat Ettiniz mi?

 

Mirasa ilişkin her türlü dava ve işlemlerde müvekkillerin aklında çok fazla soru oluşur. Ne zaman hakkınıza kavuşacağınız, ne zaman işlerin sonlanacağı, bir sorun çıkıp çıkmayacağı, hangi işlemlerin yapılacağı gibi soru ve sorunlar için devamlı avukatınız ile iletişim halinde bulunmanız gerekecektir En iyi miras avukatı onu aradığınızda sorularınıza cevap veren sorunlarınızı çözen, o an cevap veremese dahi en hızlı şekilde size dönüş yapan avukattır.

 

Miras Avukatınız İyi Bir Araştırmacı Mı?

 

Miras hukuku dahilinde iyi bir miras avukatının vereceği hizmet sadece duruşmaların takibi olmamalıdır. Miras işleri sadece mahkemelerde değil, tapu müdürlükleri, belediyeler ve bankalar gibi birden fazla kamu ve özel kuruluşlar nezdinde de vardır. Sizin için herhangi bir hak kaybına sebebiyet vermemek adına, miras avukatınız iyi bir araştırmacı olmalı, mirasın bulunabileceği her kurumu kontrol etmeli ayrıca ölmeden önce miras bırakanınız sizden mal kaçırmaya çalışmış mı tespit etmelidir.

 

Miras Avukatınız Size Güven Veriyor Mu?

 

Güven, avukatın taşıması lazım gelen en büyük erdemdir. Miras hukuku işlerini avukatınıza teslim ettiğinizde, mal varlığınız önemli bir kısmının akıbetini de teslim etmiş sayılırsınız. Hakkınızı sonuna kadar alacağınıza emin olmak için miras avukatınıza güvenmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hak kaybı yaşayacağınız endişesine kapılıyor iseniz avukatınızla yaşadığınız bu güven sorunlarına bir çözüm getirmelisiniz.

 

Miras hukuku alanında uzman, tecrübeli ve güvenilir bir avukatla yani en iyi miras avukatı ile çalışmak için dikkat etmeniz gereken başlıklara genel olarak değindik.

 

Eğer sizin de bu konuda hukuki yardıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki randevu talebi formundan ya da telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.

 

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.