" /> İşçi Avukatı
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

İşçi Avukatı

İşçi Avukatı, İş Hukuku alanında işçinin haklarını savunan avukatlara verilen bir unvandır. Alamadığınız işçilik haklarınızı sonuna kadar alabilecek bir Avukat bulmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için özetlemeye çalıştık.

En İyi İşçi Avukatı Nasıl Olur?

Bu sorunun tek bir cevabı yoktur. Yıllarca bu alanda hizmet vermiş bir avukat olarak, işçilerin avukatından beklentilerini öngörebiliyoruz. Her durumda, her olayda, her müvekkilde farklılık gösterecek olan davalarla başa çıkabilecek avukattan neler beklenir?

1- Ulaşılabilir Olmalıdır

Günümüz çalışma koşullarında işçiler her an bir olumsuzlukla karşılaşabilirler. Karşılaşılan sorun ne olursa olsun avukatlarının onlara yardım etmeye hazır olduğunu bilmeleri önemlidir. Gelişen teknoloji ile birlikte iletişim yolları da artmış durumdadır. İyi bir avukat ile çalışmak istiyorsanız , müvekkilleri ile iletişim kanallarını açık tutan, müvekkillerinin ihtiyaç duyduklarına kendilerine soru sorabildikleri ve en doğru bilgiyi mümkün olan en kısa sürede müvekkiline aktararak hukuki üstünlük sağlayan bir avukatla çalışmak isteyeceğinizi düşünüyoruz.

2- Çözüm Üretir

Bazen sorunları çözmek için geniş zamanlar bulunmaz. İşçilerin karşılaştığı öyle sorunlar vardır ki en hızlı ve en doğru çözüm bulunmaz ise hak kayıpları yaşanabilir. Bu nedenle avukat, kendisine sorun ulaştırıldığında, işçi için en doğru ve hızlı çözüme ulaşabilen, işçinin hakkını almasına yardımcı olandır.

3- Uzmanlık Alanlarından Biri de İş Hukukudur.

İş hukuku alanında uzun süre çalışmış, bir çok dava tecrübesi kazanmış, bu alanda  eğitimler almış bir avukatın uzman bir işçi avukatı olduğunu kabul etmek gerekir.

Günümüzde  de iyi bir avukatın; devamlı değişen mevzuat yoğunluğu, gelişen hayat karşısında buna ayak uydurması halinde işçi lehine sonuçlara ulaşabileceği aşikardır.

Sadece değişen iş hukuku mevzuatının takibi değil aynı zamanda çıkan yeni mahkeme kararlarının taranması, bu kararların emsal olarak işçiler lehine kullanılması  avukatın en önemli özelliği olmalıdır.

4- Güven Verir

Çalışma hayatında hak kayıplarına uğrayan kişiler işçilerdir. Bu nedenle haklarını adil bir şekilde alabilmeleri için kendilerini teslim edecekleri avukatın güvenilir olması gerekir. Bu nedenle güven vermesi, işlerinizi de azami özenle takip etmesi avukatın iyi ve güvenilir olduğu hakkında önemli bir göstergedir.

5- Risk Yönetimini Bilir ve Müvekkilini de Bilgilendirir

İyi bir avukatın yapması gereken en önemli işlerden birisi de müvekkilinin karşılaşacağı riskleri belirleyebilmek ve bunları yönetebilmektir. Sırf deneme ya da para kazanma amaçlı dava açması deği, müvekkilini riskler konusunda uyararak müvekkilinin riskleri öğrendikten sonra vereceği talimatı ile dava açması beklenir.

6- İşçinin Dilinde Konuşur

İşçinin sorununu tam olarak ne olduğunu anlayabilen ve onunla onun anlayacağı şekilde konuşmayı bilen avukat tecrübelidir. Hukuk eğitimi almamış bir işçinin içinde bolca hukuki kelimelerin bulunduğu cümleleri anlaması ve avukata güven duyması mümkün değil.

İyi avukat demek, anlaşılması imkansız hukuki terimlerle konuşan değil, müvekkilinin onu anlamasını sağlayan avukat demektir.

Büromuzun iş hukuku alanındaki tecrübeleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, büromuz tarafından yazılan makaleleri ve bu alanda bakılan davaları inceleyebilirsiniz.

Hukuki yardıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki randevu talebi formundan ya da telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.