" /> Online Avukat
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

Online Avukat

Her sektörde olduğu gibi hukuk alanında da hizmetler online olarak verilebildiğinden beri online avukat kavramı ile sık sık karşılaşıyoruz. Tüm işlerimizi halledebildiğimiz internet ortamında, avukatlık işlerini de halletmek istemenizi anlıyoruz ve hak veriyoruz. Tabelaya bakıp avukat seçme, ofis ofis gezme artık eskide kaldı diyebiliriz. Gelişen ve hızla ilerleyen teknolojiye biz avukatlar da uyum sağlamak zorundayız.

 

Artık çalışma dünyasında dahil olanların sayısı oldukça arttı ve herkesin bildiği üzere çalışma dünyasının şartları da oldukça ağır. İş yerinden izin almak, zaman yaratmak, yol yapmak artık bir çok kişi için oldukça zorlaştı. Bu nedenle diğer tüm işleri gibi bilgisayar başında ya da telefon ile tüm bilgilere ulaşabilmek çağımızın en büyük gereksinimi.

 

O zaman size iyi haberi de verelim. Artık online avukat bulmak konusunda zorluk yaşamayacak, oturduğunuz yerden tüm hukuki soru ve sorunlarınıza çözüm bulabileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, yaptığınız internet araştırması neticesinde doğru avukata ulaşabilmek.

 

 

Avukatınız ile anlaşmanız kapsamında danışma veya hizmet ücretlerinizi dahi online olarak yapabileceğiniz düşünüldüğünde geriye sadece online avukatınızın iyi olup olmadığını ölçmek kalıyor.

 

 

Online Avukat Nedir?

 

Avukatlık hizmetlerini, mail, telefon, mobil uygulamalar yoluyla veren avukatlara denmektedir.

 

Online Avukat Hizmeti Mümkün Mü?

 

Avukatlar her koşula uygun olarak size hizmet verebilir. Bu nedenle online avukatlık hizmeti de son derece mümkündür. Telefon veya internet yolu ile iletişim ve bilgi akışı sağlayarak hizmeti eksiksiz alarak alabilirsiniz.

 

Online avukatın hep online kalmasına da gerek yoktur. Dilediğiniz zaman ofisinde de görüşmek, yüz yüze tanışmak isteyebilirsiniz. Bu talebinizi avukatınız memnuniyetle karşılayacaktır.

 

Online Avukat Nasıl Çalışır?

 

1- Sizi Dinler : Online avukatın ilk yapacağı şey, sizi dikkatli bir şekilde dinlemek ve sorununuzu tam olaraktır. Bunu telefon görüşmesi ile karşılıklı soru-cevap yolu ile yapabileceğiniz gibi, mail ve sair yollarla yazışarak da yapabilirsiniz. Online avukatın size en iyi hizmeti sunabilmesi için sizden olayın tüm detayları ile dinlemesi gerekmektedir.

 

2- Yol Haritanızı Çizer: Sorununuzu tam olarak anlayan avukatınız size bu sefer çözüm alternatifleri sunacaktır. Online avukat tespit ettiği hukuki sorununuz ile ilgili yapılması gerekenleri ve var ise alternatifli çözümleri, öngörebildiği risklerle birlikte size genel olarak sunar. İzlemeniz gereken yolda, avukatınızdan alacağınız hizmetin neler olduğunu ve bunun karşılığında ödemeniz gereken ücreti sizin bilgi ve onayınıza sunar.

 

3- Hizmet Sunmaya Başlar: Karşılıklı olarak mutabık kalınmasının akabinde online avukatınız artık size hizmet sunmaya başlar. Bunun için gerekli olan vekaletnameyi noterden çıkartarak ona ulaştırmanızı ve eğer gerekli ise işiniz ile ilgili tüm evrakı, gerek tarama yolu ile online olarak gerekse posta yolu ile göndermenizi ister. Bundan sonra yapılacak her işlemde size bilgi verir ve gelişmeleri raporlar.

 

Online Avukatınızdan sadece danışmanlık da istemiş olabilirsiniz. Hatta bu hizmeti yazılı olarak da talep edebilirsiniz. Bu halde, online avukatınız, danıştığınız konu ile ilgili bilgi ve görüşlerini yazılı olarak size sunacaktır.

 

Online Avukat Hizmeti Nasıl Ücretlendirilir?

 

Avukatların ücret tarifelerinde online avukatlık hizmetleri için de bir rakam belirlenmiştir. Avukatınız size henüz hazırlık aşamasındayken, vereceği hizmetlerin neler olduğunu ve karşılığında ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini içeren bir teklif sunacaktır. Avukatınızın size sunacağı bu ücret teklifi üzerinde anlaştıktan sonra, banka havalesi yolu ile veya online ödeme yolu ile ücretini ulaştırabilirsiniz.

 

Online Avukat İle Nasıl İletişim Kurulur?

 

Online avukatın ilgili web sitesinde tüm iletişim bilgileri mevcuttur. Telefon, mail, sms, Whatsapp gibi yollarla avukatınıza ulaşmanız mümkündür. Bu tamamen siz ve avukatınızın arasında belirlenecek yollarla olabilir. Tüm bunlarla birlikte, online avukatınızdan randevu alarak onu ofisinde ziyaret etmenizde hiçbir sakınca yoktur.

 

Online Avukat Hizmet Kalitesi Nasıldır?

 

Online avukatın hizmet kalitesi diğer avukatlık hallerinden hiç farklı değildir. Online olarak ulaştığınız avukatınız da size karşı mesleki, ahlaki ve hukuki sorumluluklarını aynen taşımaktadır ve bu yükümlülüklerine aykırı hareket edemez.

 

Online Avukat Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

 

Online avukat hizmeti alırken sağlayacağınız en büyük fayda; zamandır. Zamanı kısıtlı olanlar veya zaman yönetimi konusunda hassas olanlar için, online avukatlık hizmetleri büyük bir tasarruf ve kolaylık sağlamaktadır. Diğer yandan, yüz yüze yapacağınız danışmanlık toplantılarından daha ekonomik olacak ve daha hızlı hizmet almanızı sağlayacaktır.

 

Hukuki yardıma veya online avukata ihtiyacınız varsa aşağıdaki randevu talebi formundan ya da telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.

 

Av. Dicle Arar

 • arkadalar ben emekli memurum,emekli maasimi ptt den almaktayim.aktifbanktan 2 sene once kredi cektim ve odeyemedim onlarda icraya verdiler fakat maasimin tamamini kesmekteler.kanunen emeklinin maasinin tamami kesilirmi?icraya verilen dosya bankadan kredi cekilirken verilen muhafakati kapsarmi?bu konud yardimci olursaniz sevinirim,yurtdisind oldugum icin adli mercilere ulasamiyorum neyapmaliyim..ilginize simdiden tesekkurler.

 • selamlar,
  soracağım soru çok saçma gelebilir ama yine de bir cevap alabilirsem sevinirim. anlatacaklarımı soyut bir hukuk problemi olarak kabul edin ve lütfen öyle cevaplayın. mümkün olduğunca gerçek yer ve kişi adlarını gizlemeye çalışacağım. zira bu adlar üst düzey devlet görevlilerini ünlü siyasetçileri ve iş adamlarını siyasi partileri ve belli medya yüzlerini ve önde gelen basın yayın kuruluşlarını içerebilir. milyonların hiç bir şeyden habersiz tv’de kendilerini izlerken sıradan hiç bir özelliği olmayan bir türk ailesine o gün hangi tacizi yaptıklarını hangi rezillikleri işlediklerini yıllardan beri usanmadan ekranlardan ima eden yurt dışı bağlantıları da mevcut belli bazı haysiyetsizlerin isimlerini şimdilik gizli tutuyor olayım.
  ailesiyle birlikte yaşadığı eve gizli kameralar ya da başka türlü gözetleme cihazları konmuş bir kişi ve ailesinin yıllar boyunca kelimenin tam anlamıyla 7 gün 24 saat röntgenlendiklerini düşünün. bu röntgenciler ailenin oturduğu binaya bitişik dairelere yerleştirdikleri kendi adamlarına bu kameralardan aile bireylerinin en mahrem hallerini de içeren canlı yayın yapıyor olsunlar. bununla yetinmeyip ailenin yaşadığı sitenin yanıbaşındaki kamuya ait sosyal tesislerin bahçesinde yer alan halı sahaya da ailenin evinden her gece canlı yayın yapmakta olsunlar. evde ne yaşanıyorsa halı sahaya her gece gönderilen tacizcilerin ona göre bağırıp çağırdıklarını belli kelimeleri rastlantıya yer bırakmayacak şekilde adeta anırıyor olduklarını düşünelim…
  taciz çetesinin bu aile bireylerinin düzenli alış veriş yaptığı dükkanlarda bir takım tezgahlar, pusular kurup aile bireylerine içine örneğin damarların tıkanmasına neden olacak zararlı maddeler veya pislik (idrar, dışkı, meni, kıl, plastik vb.) karıştırdıkları gıda maddelerini kakaladıklarını da varsayalım…
  öyle ki ailenin evde yıllardır beslediği kediyi dahi satın alınan mamaya gizlice zehir atıp öldürttüklerini düşünelim…
  ailenin akrabalarını da hedefe koyuyor olsunlar. ailesiyle birlikte taciz edilen kişinin halasını, amcasını, komşusunun kocasını öldürüyorlar, evdeki babasına önce felç, sonra beyin kanaması geçirtiyorlar, annesini felç ediyorlar, ailenin yaşadığı binanın kapıcısına aileye hakaret ettiriyorlar, kapıcı aileye sopayla saldırıp darp ediyor ve hapis cezası almasına rağmen hapse girmiyor olsun…
  ailenin yaşadığı dairenin penceresinin bir otomobil park ettiriyorlar ve bu otomobil her park ettiğinde aileden biri ağır bir hastalık geçiriyor ya da aileye yakın birileri ölüyor olsun…
  bu olayların arkasında bazı üst düzey devlet yöneticileri bulunsun -ki üst düzey derken gerçekten çok yukarılardaki devlet makamlarından bahsediyor olayım…
  nasıl bir yasal süreç işletilebilirdi ki bu suçları işleyenler durdurulsun ve kendilerinden hesap sorulabilsin?
  müvekkilinin bu ve bunun gibi başka iddialarının doğruluğunu araştırıp, kanıtlayacak, dava sürecinde karşısına çıkması kuvvetle muhtemel güç, makam, mevki sahiplerine kafa tutabilecek, böyle bir davayı üstlenebilecek bir avukat var mıdır acaba?
  sorularım böyle… zahmet edip cevap yazabilirseniz sevirim.

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.