" /> İş Avukatı
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

İş Avukatı

 

İş Avukatı nasıl bulunur, hangi konularda hizmet verir merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

 

İş Avukatı İzmir

 

İş Avukatı, işçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıklarla ilgili her türlü davaya bakan avukat olarak tanımlanabilir. Uyuşmazlık her zaman mahkemeye taşınmasa da İş Avukatı her zaman İş Hukukundaki bilgi ve tecrübeleri ile işçi ile işverenin dava dışında da uzlaşmasını sağlayabilir.

 

2018 yılı itibari ile i̇ş davaları i̇çin yeni bir şart olarak getirilen Arabuluculuk müessesesine de İş Avukatı sizin i̇çin başvurabilir ve bu süreci sizin i̇çin sonuçlandırılabilir.

 

Büromuz gibi, merkezi İzmir’de olan ve i̇ş hukukundan kaynaklanan her türlü uyuşmazlığa bakan avukatları İş Avukatı İzmir başlığında bulmanız mümkündür.

 

İzmir’de İş Mahkemelerine Bakan Avukatlar Nasıl Bulunur?

 

İş Avukatı

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, İzmir’de i̇ş mahkemelerine bakan avukatları google aramasından bulabilirsiniz. Bunun dışında, i̇ş avukatı üretkendir. Bu sebeple konu ile ilgili yazılı ve görsel basını takip ederek veyahut sosyal medya ortamını inceleyerek size en uygun i̇ş avukatını bulabilmeniz mümkündür.

 

İş Hukuku Avukat Ücretleri Ne Kadardır?

 

Avukatların ücretleri ile ilgili çok fazla soru gelse de buradan cevaplamayı doğru bulmuyoruz. Avukatlar, harcadıkları veya harcayacakları emek ve mesaiye göre kendi ücretlerini takdir ve talep edeceklerdir.

 

Tutmak istediğiniz i̇ş avukatı ile ücret konusunu şahsen görüşebilirsiniz. Ancak herhangi bir ücret ödeme gücünüz yok ise de bulunduğunuz yerdeki Baro’ya giderek, ücretsiz avukat tutabilmek i̇çin Adli Yardım hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 

İş Hukuku Avukatı Danışma Nasıl Olur?

 

Önceki yazılarımızda da sıklıkla dile getirdiğimiz üzere avukatların danışmanlık hizmetleri ücretlidir. Ancak danışmanlık hizmeti alacağınız avukat ile bu danışmanlık konusunu serbestçe kararlaştırabilirsiniz. Dava i̇çin vekalet ücreti ödediğiniz bir avukat aynı konuda danışmanlık hizmeti i̇çin ayrıca ücret talep etmeyebilir.

 

Ya da yine internet ortamında, bu konuda ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğini duyuran avukatlara da danışma i̇çin başvurabilirsiniz.

 

Avukatlar herhangi bir mal değil hizmet satmaktadır. Kısa sürede cevapladıkları düşünen soruları cevaplayabilmek i̇çin yıllar içinde ciddi bir emek harcadıkları ve birikim yaptıkları unutulmamalıdır.

 

İş Hukuku Avukatı Tavsiye Nasıl Alınır?

 

Tavsiye; genelde etraftan eş-dosttan alınandır. Daha önce sizin sorununuza benzer bir sorun veya dava yaşamış ve bir avukatla olumlu sonuca ulaşmış bir tanıdığınız varsa onun önereceği avukatla da görüşmenizde her zaman fayda vardır.

 

İş hukuku konusunda hizmet veren büromuza da iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.