" /> Aile Avukatı İzmir
info@diclelaw.com 0 232 332 19 10

Aile Avukatı İzmir

Aile Avukatı İzmir bölgesinde bu konuda hizmet verir.

Aile Avukatı Nedir?

Aile Avukatı, ailenin genel olarak her türlü hukuki işlemlerini yapan, her konuda danışmanlık hizmeti veren, ailenin bir bütün olarak veya her bir bireyinin hukuki çıkarlarını onlar için gözetip önlemler alarak önleyici hukuk hizmeti veren avukattır.

Bu ifade ile aynı zamanda aile hukukunda uzmanlaşmış avukatlar da kastedilir. Zira aile kurumunun kendi içindeki hukuki sorunlar genelde aile hukukundan kaynaklanır. Aile hukuku ile birlikte kişiler hukukunu da iyi bilen aile avukatı izmir kusursuz bir hizmet sunabilir.

Hangi İşleri Yapar?

Aile Avukatı İzmir

Aile Avukatı İzmir, yukarıda da bahsettiğimiz üzere aile hukuku kapsamında kalan uyuşmazlıkların yanı sıra, kişiler hukuku da başta olmak üzere miras hukuku, gayrimenkul hukuku kimi medeni hukukun hemen hemen her alanında uzmanlaşmıştır.

Genelde muhatap olunan aile hukuku; evlenme gerçekleşmeden henüz nişanlanma döneminde yaşanan hukuki sorunlardan, boşanma sonrasına uzanan, müşterek çocukları da kapsayan geniş bir alanla ilgilidir.

Bu alanda yaşanabilecek hukuki sorunları ve açılması muhtemel davalar sitemizde listelenmiştir.

Yine de bir kısım davaları saymak gerekir ise;

Yabancı ülke mahkeme kararlarının tanınması ve tenfizi

✔ Anlaşmalı – Çekişmeli Boşanma Davaları

✔ Nafaka Davaları

✔ Evlilik birliğinin sona ermesinden kaynaklanan eşya  ve alacak davaları

✔ Kadın İçin Bekleme Süresinin Kaldırılması Davası

✔ Boşanma Sonrası Maddi ve Manevi Tazminat Davaları

✔ Mal Rejiminin Tasfiyesi Davaları

✔ Velayet Davaları

✔ Babalık ve Soybağının Reddi Davaları

✔ Evlat Edinme Davaları

✔ Ailenin Korunması Hakkında Kanun Kapsamındaki Tedbir Taleplerini bu kapsamda sayabiliriz.

Danışma Önemli Midir?

Biz tüm yazılarımızda avukata danışmanın önemini hatırlatmaya özen gösteriyoruz. Tüm alanlarda olduğu gibi aile olarak da avukata danışmanın önemi büyüktür.

Her türlü hukuki, idari, resmi işlerde usulüne uygun davranmak demek, ilgili konuda yeterli bilgi ve deneyime sahip olmak ve hukuken bir hata ya da eksiklik yapmamak anlamına gelmektedir. Bu da hukuk eğitimi almış bu alanda uzman avukatlar tarafından yapılabilir.

İnternet üzerinden edinilen bilgilerle veya bulunan dilekçelerle avukatsız bir şekilde dava açmak veya işlemler yapmak, daha sonra telafisi imkansız zararlara uğranmasına sebep olabilir.

İzmir En İyi Aile Hukuku 

Merkez olarak İzmir’de kurulmuş olan hukuk büromuz, bu alanda 15 yılı aşkın tecrübe sahibidir. Bu sayede müvekkillerimize, tecrübe ve bilgi birikimimiz sayesinde, kaliteli, eksiksiz ve hızlı bir hizmet verebilmekteyiz.

Av. Dicle Arar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.